Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Procenty zadania

5.4 Klasówka Kredyty, odsetki od lokat, punkty procentowe, obliczanie jakim procentem danej wielkości jest inna wielkość.

Zacznij rozwiązywać test!! Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!

Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatności

Zadanie 1. (1 pkt)

Pani Milena założyła w banku lokatę jednoroczną oprocentowaną na latex w skali roku wpłacając latexzł. Oblicz jaką kwotę wypłaci bank pani Milenie po roku czasu, jeśli potrąci latex podatku od wypracowanego zysku.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 2. (2 pkt)

Pan Tomek dokładnie rok temu założył w banku lokatę na okres latex miesięcy z oprocentowaniem latex w skali roku. Oblicz jaką kwotę wpłacił pan Tomek na tę lokatę, jeśli bank po jej zakończeniu wypłacił mu latexzł z uwzględnieniem latex—towego podatku od wypracowanego zysku.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 3. (4 pkt)

Oblicz oprocentowanie efektywne (rzeczywiste) lokaty rocznej o oprocentowaniu nominalnym latex w skali roku uwzględniając latex—towy podatek od zysków kapitałowych.


dowód

Oprocentowanie efektywne określa ile procent w skali roku przyniesie lokata roczna. Pomniejsza więc ono oprocentowanie nominalne (podawane oficjalnie przez bank) o latex—towy podatek od odsetek z danej lokaty.


Jeśli bank pomniejszy podawane przez siebie oprocentowanie (nominalne) lokaty terminowej o latex—towy podatek od zysków kapitałowych, to klient dostanie latex tegoż oprocentowania.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 4. (3 pkt)

W październiku oprocentowanie kredytu mieszkaniowego w pewnym banku wynosiło latex w skali roku. Kilka miesięcy później wzrosło ono o latex O ile punktów procentowych bank zwiększył oprocentowanie tego kredytu mieszkaniowego?


dowód

Oblicz najpierw wartość nowego oprocentowania i od otrzymanego wyniku odejmij stare oprocentowanie.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 5. (5 pkt)

W roku latex pani Frania założyła w banku lokatę półroczną na kwotę latex zł oprocentowaną latex w skali roku. Uwzględniając to, że w roku latex banki nie potrącały jeszcze latex podatku od naliczonych odsetek, oblicz, ile złotych wówczas zarobiła pani Frania dzięki założeniu tej lokaty.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:Aby wyświetlić wynik twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!
Koszt SMS 3.69 zł brutto
 Zobacz inne opcje płatności


show_commercials: 0
Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma