Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Konkursy i olimpiady

Patronat MegaMatmy dla konkursu filmowego "Matma mnie kręci" - V edycja

MegaMatma.pl udzieliła patronatu medialnego 5 edycji konkursu filmowego "Matma Mnie Kręci". Zachęcamy wszystkich kreatywnych młodych ludzi zainteresowanych kręceniem filmu, tworzeniem scenariuszy i robieniem zdjęć do udziału w konkursie!

 

10 000 zł czeka na zakręconego matematyka!

 

Co wspólnego z matematyką ma miarowe tempo, melodia, żółty ser i wyprzedaże? Tego można dowiedzieć się z filmów, które zwyciężyły w ubiegłym roku w konkursie Matma Mnie Kręci.

W tym roku ruszyła już piąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskich zmagań. Zgłoszenia można przesyłać do 4 listopada 2012. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 10 000 zł.

 

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu promującego matematykę. Udział mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy zarejestrują się na stronie www.kalkulatory.pl i w wyznaczonym terminie prześlą autorski klip. W takich też grupach wiekowych prace będą oceniane. Liczy się dobry pomysł, oprawa graficzna, dźwięk, zaangażowanie w projekt oraz kreatywność w przedstawieniu matematyki.

 

matma mnie kręciW poprzednich edycjach pozycje na podium zajmowały produkcje, w których zaprezentowano jak matematyka łączy się z innymi dziedzinami (np. z muzyką - Między duchem a materią pośredniczy matematyka) oraz codziennym życiem (np. z gryzoniami i słodyczami - Wielomiany i czekolada).

 

Matma Mnie Kręci to jedyny konkurs w Polsce, który promuje Królową Nauk w ten właśnie sposób. Laureaci dotychczasowych edycji pokazali jak niesamowity potrafi być świat liczb, który towarzyszy nam każdego dnia i wręcz na każdym kroku. Inspirując swoich rówieśników, mogą sprawić, że matematyka przestanie być postrzegana przez pryzmat stereotypu trudnego i nudnego przedmiotu szkolnego  - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca konkursu.

 

Nadesłane filmy zostaną poddane surowej ocenie internautów, którzy w głosowaniu na specjalnym kanale na youtube, wybiorą najlepsze produkcje. Głosy będą oddawane przez cały listopad.  Następnie jury, złożone z doktorów matematyki i nauk humanistycznych, filmowców oraz laureatów poprzednich edycji, zgodnie z wytyczonymi kryteriami wyłoni zwycięzców.

 

  • Autor  filmu, który zbierze najwyższe oceny, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.
  • W ręce uczniów, którzy uplasują się na kolejnych miejscach, trafią: cyfrowy aparat fotograficzny Casio oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad 330.

 

  • Z racji jubileuszowej edycji zostanie także przyznana specjalna nagroda w kategorii pomysłowość - kalkulator graficzny Casio FX-CG20.
  • Kalkulator Casio FX-9860GII i projektor multimedialny otrzyma również nauczyciel, wskazany przez laureata konkursu, doceniony jako „Mistrz”.

 

Szczegóły dotyczące konkursu Matma Mnie Kręci można znaleźć na stronie kalkulatory.pl

 

11.10.2012r.


show_commercials: 0


Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma