Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Posty bez odpowiedzi

extremum funkcji - pytanie do zadania

AutorWątek: extremum funkcji - pytanie do zadania (przeczytano 16444 razy, odpowiedzi 5)

itsmegosh

avatar Postów: 16Dołączył: 21.01.2011
27 January, 2011, 14:23:05

Mam pytanie dotyczace zadania extremum funkcji. Na zajeciach robilismy zadania z extremum: obliczalismy pochodna fuknjci, wynik pochodnej przyrownalismy do zera, zaznaczylismy na osi x krzywa.. no i tu nie wiem kiedy na tej osi krzywa przechodzi przez os a kiedy sie odbija od niej? To zalezy od wyniku przyrownanego do zera wyniku, tyle wiem, kiedy winik sprawia ze krzywa przechodzi(przecina) os x a kiedy sie odbija od niej...
Nie wiem czy to co napisalam jest zrozumiale, nie umiem inaczej tego okreslic.

itsmegosh

avatar Postów: 16Dołączył: 21.01.2011
27 January, 2011, 14:29:11

I dlaczego raz rysujemy krzywa na wykresie zaczynajac od dolu a raz od gory?

Jesli ktos wie prosze o pomoc!

itsmegosh

avatar Postów: 16Dołączył: 21.01.2011
27 January, 2011, 17:00:44

Iiii ;p

Jesli mam cos takiego przyrownac do zera to jak obliczyc?

itsmegosh

avatar Postów: 16Dołączył: 21.01.2011
27 January, 2011, 17:07:22

Niech ktos potwierdzi czy to bedzie tak:






suzanna

avatar Postów: 81Dołączył: 26.08.2010Skąd: Pabianice
27 January, 2011, 22:27:25

Chyba się zagapiłaś

jeśli chcesz podzielić równanie stronami przez , wynik wygląda tak:


Ale takie działanie donikąd Cię nie zaprowadzi.

Musisz policzyć wyróżnik równania kwadratowego. Zajrzyj do tego tematu http://www.megamatma.pl/uczniowie/szkola-srednia/rownania-i-nierownosci/rownania-kwadratowe-z-jedna-niewiadoma

Co do pierwszego pytania - krzywa przechodzi przez oś X gdy mejsce zerowe ma nieparzystą krotność (czyli np dla równania , ), a "odbija się" gdy ma parzystą krotność (np dla równania , .

Zajrzyj też do tego tematu http://www.megamatma.pl/uczniowie/szkola-srednia/rownania-i-nierownosci/rownania-kwadratowe-z-jedna-niewiadoma

Odpowiedz Strony 1 Poprzednia Następna

Statystyki forum

442 odpowiedzi w 177 tematach, wysłane przez 138 użytkowników.
Najnowszy użytkownik: Owletka