Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Funkcje zadania

4.9 Test Zastosowanie funkcji liniowej i kwadratowej do interpretacji zagadnień geometrycznych, fizycznych i osadzonych w kontekście praktycznym.

Zacznij rozwiązywać test!! Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!

Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatności

Zadanie 1. (1 pkt)

Firma zajmująca się pracami remontowymi i porządkowymi w domu klienta ustaliła cenę za usługę, licząc latex zł za godzinę pracy w normalnym czasie pracy (do latex godzin w ciągu dnia), latex zł za nadgodzinę (powyżej latex godz., ale nie więcej niż latexgodz.) plus latex zł dzienny koszt dojazdu.
Zbuduj funkcję podającą dzienny koszt usługi dla klienta w zależności od liczby godzin pracy. Oblicz i podaj, ile zapłaci za usługę klient, u którego prace trwały: w poniedziałek latex godzin, środę i czwartek po latexgodz., we wtorek latex godz., a w piątek latex godz.


dowód

Utwórz dwie funkcje w zależności od liczby godzin. 


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 2. (1 pkt)

Z prawej i lewej strony szczeliny skalnej znajdują się pionowe ściany. Z góry każdej z tych ścian zrzucono identyczne kamienie i ustalono, że kamień z prawej strony spadał o latex dłużej niż kamień z lewej strony, zaś suma czasów spadania kamieni wyniosła latex Jaka była różnica w wysokości ścian z prawej i lewej strony szczeliny? Przyjmij przyspieszenie ziemskie latex


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 3. (1 pkt)

Stoisko z artykułami szkolnymi zamawia w hurtowni latex zeszytów, wśród których są zeszyty latex kartkowe po latex zł i latexkartkowe po latex zł. Ile maksymalnie można zamówić zeszytów latex kartkowych, aby wartość zakupu nie przekroczyła latex zł?


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 4. (1 pkt)

Dana jest figura latex zbudowana z dwóch kół stycznych zewnętrznie, dla których odległość środków jest równa latex Wyznacz promienie tych kół tak, aby pole figury latex było najmniejsze i oblicz, jakie wtedy będzie to pole.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 5. (1 pkt)

Wyznacz obwód latex prostokąta, którego jeden bok jest dłuższy o latex od drugiego, a pole jest równe latex


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 6. (1 pkt)

Za latex zajęć tanecznych jednorazowo Ewa zapłaciła latex zł. Zbuduj funkcję podającą koszt miesięcznego abonamentu w zależności od liczby godzin zajęć, jeśli wiadomo, że w abonamencie godzina zajęć kosztuje o złotówkę mniej niż przy opłacie jednorazowej, trzeba natomiast wykupić ubezpieczenie za latex zł i oblicz, ile będzie kosztował abonament na latex godziny zajęć w ciągu miesiąca.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 7. (1 pkt)

Pasażer pociągu jadącego ze stałą prędkością latex zobaczył budynek stojący w odległości latex od stacji, do której jechał. W jakiej odległości od tej stacji będzie pasażer po upływie latex sekund od chwili zobaczenia budynku.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 8. (1 pkt)

Wyznacz długość działki tak, aby jej powierzchnia była nie mniejsza niż latex i nie większa niż latex a szerokość o latex mniejsza niż długość.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 9. (1 pkt)

W pewnym przepisie na ciasto ilość cukru, którą należy dodać, może być zapisana jako funkcja liniowa ilości mąki. Wyznacz tę funkcję, wiedząc, że do jednego kilograma mąki należy dodać latex cukru, a do latex należy dodać latex cukru i oblicz, ile cukru należy dodać do ciasta z latex mąki.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 10. (1 pkt)

W trójkącie o podstawie latex wysokość latex Wyznacz tak długość latex aby pole tego trójkąta było równe latex


Zaznacz prawidłową odpowiedź:Aby wyświetlić wynik twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!
Koszt SMS 3.69 zł brutto
 Zobacz inne opcje płatności


show_commercials: 0
Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma