Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Wyrażenia algebraiczne zadania

6.1 Klasówka Zapisywanie i czytanie wyrażeń algebraicznych. Jednomian.

Zacznij rozwiązywać test!! Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!

Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatności

Zadanie 1. (2 pkt)

Marysia wzięła na zakupy latex złotych. Kupiła latex róż po latex złotych i zostało jej jeszcze latex złotych. Zapisz latex za pomocą wyrażenia algebraicznego i oblicz ile zapłaciła za róże, gdy latexzł.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 2. (2 pkt)

Drużyna koszykówki w pięciu kolejnych meczach zdobyła średnio latex punkty. Ile punktów zdobyła w meczu piątym, jeśli w czterech pierwszych zdobyła odpowiednio: latex


dowód

Obliczanie średniej arytmetycznej polega na dodaniu do siebie wszystkich liczb i podzieleniu otrzymanego wyniku przez ilość tych liczb.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 3. (2 pkt)

Przemek zmierzył, że jego ogródek w kształcie prostokąta ma szerokość latex metrów i długość o latex metry większą. Zapisz za pomocą wyrażenia algebraicznego, pole tego ogródka.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 4. (4 pkt)

Dorota wraz ze swoim rodzeństwem liczącym latex osób oraz z obydwoma rodzicami pojechała na wczasy na Mazury. Po dojechaniu na miejsce wypoczynku, jej mama wynajęła kilka pokoi czteroosobowych i wszystkie one zostały w pełni zapełnione. Zapisz za pomocą wyrażenia, ile pokoi wynajęła mama Doroty.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 5. (5 pkt)

Zapisz symbolicznie wyrażenie: iloraz potrojonej sumy kwadratu liczby latex i liczby latex przez sześcian różnicy liczby latex gdzie latex


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 6. (1 pkt)

Marta wysłała do trzech swoich koleżanek e-mail z nowiną, o której się przed chwilą dowiedziała. Każda z tych koleżanek przekazała tę nowinę kolejnym trzem swoim koleżankom, a one kolejnym trzem itd. Oblicz ile osób dowiedziało się o wiadomości wysłanej przez Martę w latex tym dniu od momentu jej wysłania, przy założeniu, że żadna z osób, która otrzymała wiadomość nie dostała jej od więcej niż jednej osoby.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:Aby wyświetlić wynik twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!
Koszt SMS 3.69 zł brutto
 Zobacz inne opcje płatności


show_commercials: 0
Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma