Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Wyrażenia algebraiczne zadania

6.5 Klasówka Mnożenie sum algebraicznych (wielomianów).

Zacznij rozwiązywać test!! Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!

Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatności

Zadanie 1. (3 pkt)

Sumę wyrażeń latex pomnóż przez różnicę wyrażeń latex Od wyniku odejmij różnicę kwadratów wyrażeń latex Wynik ostatecznie pomnóż przez latex i zapisz go.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 2. (3 pkt)

Dany jest kwadrat o boku latex Na każdym jego boku skonstruowano nowe kwadraty tak, że każdy nowy kwadrat ma jeden bok wspólny z bokiem pierwszego kwadratu. Ile wynosi pole i obwód powstałej figury?


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 3. (4 pkt)

Do Marty przyjeżdżała rodzina na weekend, więc Marta na tę okazję kupiła w cukierni latex kawałki ciasta z galaretką po latex każdy, latex kawałki sernika po latex każdy i latex rurek z kremem. Za zakupy zapłaciła latex Na drugi dzień jej siostra Zosia znów przyszła do cukierni, bo zabrakło w domu ciasta. Chciała dokupić dokładnie te same produkty, co Marta dzień wcześniej, więc kupiła latex kawałki ciasta z galaretką, latex kawałki sernika i latex rurek z kremem. Za zakupy zapłaciła tyle samo co Marta. Dopiero na paragonie zauważyła, że cena rurek z kremem jest inna niż dzień wcześniej. Kto zapłacił więcej za rurki z kremem i o ile?


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 4. (4 pkt)

Wyznacz pole zamalowanej figury przy pomocy litery latex Ile wynosi to pole jeśli latex


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 5. (5 pkt)

Daniel pomalował dużą sześcienną kostkę do gry niebieską farbą. Zanim farba wyschła, postawił kostkę na papierze. Przeturlał ją dwukrotnie w prawo, przez co kostka zostawiła za sobą ślady w postaci dwóch połączonych niebieskich kwadratów. Następnie w podobny sposób przeturlał kostkę dwa razy do góry, potem dwa razy w lewo i dwa razy w dół, wracając do tego samego miejsca, z którego zaczął turlać kostkę. Wiedząc, że krawędź kostki ma długość latex oblicz pole i obwód powstałej niebieskiej figury odbitej przez turlanie kostki.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:Aby wyświetlić wynik twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!
Koszt SMS 3.69 zł brutto
 Zobacz inne opcje płatności


show_commercials: 0
Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma