Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Liczby wymierne dowolne zadania

2.4 Klasówka Mnożenie liczb wymiernych.

Zacznij rozwiązywać test!! Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!

Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatności

Zadanie 1. (3 pkt)

Liczbę latex pomnóż przez latex Wynik zwiększ dwukrotnie i pomnóż przez latex a następnie przez latex Podaj iloczyn otrzymanego wyniku i liczby latex


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 2. (3 pkt)

Zosia na swoje przyjęcie urodzinowe postanowiła przygotować koktajle, na które składał się sok z pomarańczy i sok z grejpfruta. Na jedną szklankę koktajlu potrzeba soku z latex pomarańczy i soku z jednego grejpfruta. Zosia chce przygotować latex szklanek koktajlu. Ile pomarańczy, a ile grejpfrutów musi kupić?


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 3. (3 pkt)

Podaj iloczyn liczb latex Wynik pomnóż przez latex a następnie jeszcze przez latex Otrzymaną liczbę, zsumuj z liczbą latex i pomnóż przez latex Podaj wynik.


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 4. (3 pkt)

Kamila i Ania kupiły kredki na sztuki. Kamila kupiła latex kredek po latex zł każda. Kiedy Ania kupowała kredki, cena była niższa o latex złotego, więc Ania kupiła latex kredek. Ile za kredki zapłaciła Kamila, a ile Ania?


Zaznacz prawidłową odpowiedź:

Zadanie 5. (4 pkt)

Janek ma dwa naczynia w kształcie różnej wielkości kostki do gry. Oba naczynia w jednej ściance miały otwory, przez które chłopiec chciał nalać do środka wodę. Do dużego naczynia w ciągu minuty naleciało latex wody, a do małego latex wody. Janek zaczął nalewać wodę jednocześnie do obu naczyń i w ciągu pięciu minut oba naczynia były pełne. Ile razy większą pojemność miało duże naczynie od małego naczynia?


Zaznacz prawidłową odpowiedź:Aby wyświetlić wynik twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068
Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!
Koszt SMS 3.69 zł brutto
 Zobacz inne opcje płatności


show_commercials: 0
Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma