Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Współpraca z FRSI 2012/2013 i 2014/2015

Informacje o pilotażu MegaMatma uczy w bibliotece w latach 2012/2013

Firma Megawiedza sp. z o.o. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) we wrześniu 2012r. zaprosiła biblioteki publiczne do udziału w pilotażowym projekcie MegaMatma uczy w bibliotece.      

 

  • 30 bibliotek publicznych (wraz z filiami) z całej Polski uzyskało bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl na komputery przeznaczone do publicznego użytku w bibliotekach i filiach. Nabór chętnych prowadzony przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyłonił 20 bibliotek publicznych działających na wsiach i w gminach miejskich do 20 tys. mieszkańców oraz 10 bibliotek publicznych z gmin miejskich powyżej 20 tys. mieszkańców i większych miast.

 

  • Lista zwycięskich bibliotek znajduje się tutaj

 

Projekt miał charakter pilotażowy, a dzięki jego realizacji MegaWiedza i FRSI oraz biblioteki biorące w nim udział uzyskały wiedzę o tym, jak najlepiej zachęcać uczniów i nauczycieli do wykorzystywania e-zasobów do nauki matematyki i promować w bibliotece wartościowe zasoby internetowe.

 

Megawiedza udostępniła na każde stanowisko komputerowe biblioteki (i filii) bezpłatny dostęp do e-zasobów z matematyki portalu www.MegaMatma.pl na okres 1 roku od podpisania umowy o współpracy pomiędzy biblioteką a Megawiedzą. (Tutaj interaktywna mapa aktywnych bibliotek w Polsce)


Jak przebiegał pilotażowy projekt w bibliotekach można zobaczyć tutaj.


show_commercials: 0


Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma