Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Posty bez odpowiedzi

Regulamin korzystania z Forum

AutorWątek: Regulamin korzystania z Forum (przeczytano 24829 razy, odpowiedzi 1)

Dorota MM

avatar Postów: 23Dołączył: 14.10.2009Skąd: Dobroń
15 March, 2010, 21:01:02

Regulamin Forum
Edukacyjnego Serwisu Internetowego MEGAMATMA

z dnia 28.02.2010 r.Rozdział 1
Postanowienia ogólne


§1
Możliwość uczestniczenia w Forum


1. Edukacyjny Serwis Internetowy MEGAMATMA jest serwisem internetowym, którego Administratorem jest Megawiedza Sp. z o.o. z siedzibą w Dobroniu, ul. Zakrzewki 21A, 95-082 Dobroń, NIP 731 201 22 93, REGON 100772001, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Łodzi pod numerem KRS 0000340315.

2. Forum jest usługą pozwalającą na publiczne komentowanie problemów i zagadnień przez Użytkowników Serwisu MEGAMATMA oraz pozwalającą na komunikowanie się pomiędzy Użytkownikami.

3. Dostęp do Serwisu uzyskuje się poprzez utworzenie Konta.

4. Aby utworzyć Konto, należy dokonać rejestracji.

5. W celu rejestracji Użytkownik wypełnia formularz rejestracyjny znajdujący się w zakładce http://www.megamatma.pl/register na stronie głównej serwisu. Dane osobowe, które zamieszcza się w formularzu powinny być zgodne z prawdą i dotyczyć Użytkownika.

6. Poprawnie wypełniony i zaakceptowany przez Użytkownika wniosek rejestracyjny przesyłany jest do Administratora oraz zapisywany w bazie danych serwisu http://www.megamatma.pl.

5. Na wskazany we wniosku rejestracyjnym adres e-mail system wysyła potwierdzenie rejestracji w serwisie z prośbą o zweryfikowanie danych i zakończenie rejestracji.

7. Brak poprawnej weryfikacji adresu e-mail skutkuje usunięciem wprowadzonych danych do bazy po 14 dniach od daty zarejestrowania danych w bazie.

8. Po zarejestrowaniu w Serwisie Użytkownik może korzystać z Konta i mieć dostęp do bezpłatnej jego części i materiałów na nim zamieszczonych.

9. Konto Użytkownika w Serwisie umożliwia mu wypowiadanie się na forum Serwisu dostępnego pod adresem http://www.megamatma.pl/forum, z zastrzeżeniem, że wypowiedzi te nie naruszają postanowień niniejszego Regulaminu.

10. Użytkownik przyjmuje do wiadomości i wyraża zgodę na to, iż jego wypowiedzi są powszechnie dostępne w sieci Internet. Użytkownik wyraża zgodę na to, aby inni Użytkownicy komentowali jego wypowiedzi.

§ 2
Zachowanie na Forum


1. Administrator zastrzega, że w opinii lub wypowiedzi umieszczonej na stronie Forum nie mogą znaleźć się treści:

a) reklamujące przedsiębiorców i osoby wykonujące wolne zawody, treści reklamujące ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi ani żadne oferty,
b) wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo,
c) nawołujące do pogardy, dyskryminacji, nienawiści i przemocy w jakiejkolwiek formie, lub treści, które takie czyny usprawiedliwiają lub gloryfikują,
d) propagujące piractwo (zawierających odnośniki do stron z nielegalnymi plikami, nielegalnym oprogramowaniem, itp.),
e) naruszające prawa Administratora lub innych osób albo naruszające zasady współżycia społecznego,
f) bezmyślne lub powtórzone,

2. Aby zachować czytelność forum Użytkownicy proszeni są o:

a) przejrzyste tytułowanie swoich tematów tak, aby krótko obrazowały treść jakiej on dotyczy, przykładowo: okrąg opisany na trójkącie równobocznym, nierówność liniowa czy liczby zespolone. Przykładem niewłaściwego oznaczenia tematu jest określenie: „ważne!!!!!! błagam!!!!”, „prooooooooszę o pooooooomoc”,
b) nieduplikowanie postów i tematów,
c) nieużywanie wielkich liter w tytułach wątków (chyba, że z zasad pisowni wynika inaczej),
d) umiarkowane korzystanie ze znaków specjalnych i środków graficznych, w tym emotikonów oraz powiększonej czcionki,
e) przestrzeganie ogólnie przyjętej kultury języka,
f) niepisanie posta pod postem. W sytuacji chęci zmiany treści posta Użytkownik ma do dyspozycji przycisk „edytuj”. Jeżeli w ciągu tygodnia nikt nie odpowie na zadane przez Użytkownika pytania, Użytkownik może odświeżyć temat nowym postem.
g) nienabijanie postów, tj. zamieszczania postów nic nieznaczących typu: „Gdybym wiedział to bym Ci powiedział, ale nie wiem".

3. Uczestnicy Forum publikują swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Administrator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach Forum.

§ 3.
Działy Forum


1. Forum składa się z następujących działów:

- uczniowie i studenci
- nauczyciele i dydaktycy
- rodzice i opiekunowie
- sprawy organizacyjne

2. Każdy dział podzielony jest na odpowiednie kategorie do których Użytkownik dopasowuje problem, zadanie lub komentarz.
3. Tematy niezgodne z tematyką danego Działu Forum będą przenoszone do Działów odpowiadających tematyce, zamykane, lub całkowicie usuwane.

§ 4.
Konsekwencje naruszania zasad Forum.


1. Użytkownik, który nie będzie przestrzegał Regulaminu Forum zostanie ukarany ostrzeżeniem.
2. Ponowne naruszenie Regulaminu daje Administratorowi możliwość nałożenia tzw. „banu” na Użytkownika, czyli zablokowania jego uczestnictwa w Forum.
3. „Ban” nałożony na danego Użytkownika zostanie zniesiony po upływie ........... .
4. Powtórne nałożenie „bana” na tego samego użytkownika powoduje „wyrzucenie” Użytkownika z Forum i niemożność ponownego zapisania się na Forum.
4. W przypadku naruszenia zasad korzystania z Forum przez Użytkownika, pozostali Użytkownicy mogą przy pomocy funkcji "Zgłoś post do Administratora" znajdującej się przy każdym poście zawiadomić Administratora o fakcie naruszenia Regulaminu.

§ 5.
Obowiązywanie regulaminu.


1. Regulamin niniejszy obowiązuje od dnia jego zamieszczenia na stronie Serwisu. Administrator ma prawo zmienić niniejszy Regulamin.

2. Administrator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za posty zamieszczane na Forum.

3. Administrator nadzoruje działanie Forum i przyjmuje wszelkie uwagi na ten temat w dziale Forum – Sprawy organizacyjne

Odpowiedz Strony 1 Poprzednia Następna

Statystyki forum

366 odpowiedzi w 143 tematach, wysłane przez 124 użytkowników.
Najnowszy użytkownik: tmmvercetti