Ta strona używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.[close]

Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu

Wprowadzenie do projektu "Szkoła z MegaMatmą" w Nowym Tomyślu

Wspólnie z Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu rozpoczęliśmy w lutym 2013r. projekt Szkoła z MegaMatmą.   

 

Zgodnie z podpisaną umową między szkołą a MegaWiedza sp. z o.o. na 100 stanowiskach komputerowych w:

 

  • bibliotece szkolnej,
  • na urządzeniach przenośnych iPad
  • oraz komputerach nauczycieli

 

został aktywowany pełny roczny dostęp do e-zasobów MegaMatma.pl.

 

Gimnazjum Szołdrskiego w Nowym Tomyślu to niewątpliwie jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce, to wzór do naśladowania dla innych placówek.

 

To przykład tego, że dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów, polska szkoła publiczna może w swojej codziennej pracy korzystać z nowoczesnych technologii.

 

To placówka, która ma doskonałe łącza internetowe (na kilkaset urządzeń jednocześnie) i świetnie wyposażone pracownie: w laptopy, iPady, rzutniki i tablice interaktywne.

 

To wyjątkowe miejsce na mapie edukacyjnej, gdzie "bez oporów" na lekcjach korzysta się z urządzeń przenośnych i e-zasobów w chmurze.

 

Gimnazjum ma trzy e-klasy, w których uczniowie uczą się na iPadach na każdym przedmiocie.

 

szkoła z megamatma.pl

 

Jest nam niezmiernie miło, iż MegaMatma.pl podjęła współpracę z tak znamienitą szkołą.

 

W ramach projektu Szkoła z MegaMatmą:

 

1. Nauczyciele będą uczyć matematyki z pomocą e-zasobów portalu MegaMatma.pl, a uczniowie będą przygotować się do lekcji czy powtórek z matematyki na komputerach, smartphonach i iPadach, mając zawsze "pod ręką" serwis MegaMatma.pl

 

2. W kwietniu  tego roku zostanie przeprowadzony pierwszy w Polsce próbny egzamin gimnazjalny on-line w naszym serwisie.

 

O wyznaczonej godzinie MegaMatma.pl opublikuje egzamin gimnazjalny on-line. Uczniowie e-klasy w Nowym Tomyślu będą rozwiązywać zadania egzaminacyjne, a swoje odpowiedzi zaznaczać na iPadach w serwisie MegaMatma. Na koniec każdy uczeń wyśle wyniki egzaminu na mail do nauczyciela i na swój prywatny.

 

Następnego dnia MegaMatma.pl przedstawi prawidłowe rozwiązania każdego zadania na stronach serwisu. Rozwiązania zadań i wyniki egzaminu nauczyciele przeanalizują wspólnie z młodzieżą.

 

3. Ważną częścią projektu Szkoła z MegaMatmą będzie praca projektowa z matematyki. Zespoły składające się z uczniów i nauczyciela, jako mentora, opracują prezentacje lub filmiki na wyznaczone tematy związane z matematyką, życiem szkoły i MegaMatmą ;)

 

Całość projektu będzie na bieżąco opisywana i dokumentowana na stronie Relacje z zajęć na iPadach z MegaMatmą.

 

Projekt ma charakter pilotażowy, a dzięki jego realizacji MegaWiedza i Gimnazjum w Nowym Tomyślu uzyskają wiedzę o tym, jak najlepiej korzystać z e-zasobów MegaMatma.pl w szkole, jak skutecznie prowadzić lekcje matematyki na iPadach, oraz jak wykorzystać sprzęt i stronę www.megamatma.pl do powtórzeń, zajęć wyrównawczych czy przygotowania do egzaminu gimnazjalnego.


show_commercials: 0


Do góry ∧

 

arkusze maturalne megamatma